Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського тоталітарного режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але на відміну від інших “покараних народів”, вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.
З нагоди 80-х роковин до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (18 травня) та Дня пам’яті жертв політичних репресій (19 травня) працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели для школярів Херсонщини тематичний захід “Геноцид кримськотатарського народу”. Трагічні сторінки депортації.

Читати далі.



18 травня Україна вшановує пам’ять жертв геноциду кримських татар. Депортація кримських татар 18–20 травня 1944 року – один із найстрашніших прикладів злочинів радянської влади, вчинених нею під час Другої світової війни. У 2006 році курултай кримськотатарського народу звернувся до Верховної Ради з проханням визнати депортацію геноцидом. У 2015 році Верховна Рада України визнала депортацію кримськотатарського народу у 1944 році геноцидом. 245 депутатів підтримали відповідне рішення. 18 травня встановлено як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
До вашої уваги інформаційний дайджест до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу «Довга дорога додому». Більше дізнатися про депортацію кримських татар, а також про історію та культуру корінного народу Криму допоможуть сучасні відео, художні і документальні книжки, фільми, інтерв’ю.

Читати далі.



Як завше, Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки дбає про своїх маленьких читачів, а саме про їх культурний розвиток, рівень освіти, а зараз, під час повномасштабного вторгнення, ще й, безумовно, про безпеку. Саме тому, працівники книгозбірні запросили малюків Таврійського мікрорайону до бібліотечної локації, де, в ігровій формі, запропонували рідкісне книжкове розмінування.

Читати далі.



Вишиванка не просто одяг, це символ української культури, історії та духовності. Кожен стібок, кожен візерунок на вишиванці – це код, який передає традиції та вірування українського народу. Вишиванка єднає минуле з сучасним, демонструючи глибоку повагу до предків та бажання зберегти національну самобутність.
Тож, сьогодні під час тематичних заходів з нагоди Всесвітнього дня вишиванки учні 1 класу Херсонської загальоосвітньої школи І-ІІІ ступенів №37 ім. В. Дробота та учні 6-А, 6-Б та 6-В класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов ХМР занурились у неповторний світ вишиванки.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини
info


Українська вишиванка – це сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління. Шанована святиня усього роду – унікальна і автентична вишита сорочка, зуміла зберегти свій первісний вигляд і пронести його крізь століття, попри численні утиски української культури. Українська вишиванка – це генетичний код народу, духовна броня українців, яка вирізняє нас і згуртовує — по всьому світу.
Чудове свято – День вишиванки, згуртувало сьогодні справжніх патріотів, юних херсонців, учнів Херсонської гімназії №16 з вивченням мов національних меншин Херсонської міської ради та учнів 6-х класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 44 Херсонської міської ради, на патріотичному заході «Вишиваю долю України. Рушник мрій і побажань», проведеного працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Новини, Сектор абонемента
info


Справжня цінність у житті – це рідні та близькі люди. Сім’я – найдорожче, що є в житті. Особливо її цінність відчуваєш зараз, у нелегкий воєнний час. І саме зараз необхідні добрі і чутливі свята, які нагадають усім, що ми сильніші, коли разом.
Таким святом є Міжнарожний день сім’ ї, який відзначають 15 травня і воно є досить молодим для України. Традицію вшанування сім’ ї започаткувала Організація Об’єднаних Націй у 1993 році. Цього дня прийнято дарувати теплі слова та подарунки членам своєї родини. Але головне завдання – приділити увагу дорогим серцю людям.
З нагоди цього свята Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки пропонує добірку порад від фахівців «Як стати успішними батьками». Бо саме у сім’ї формується особистість кожної людини й відбувається виховання.

візерунки, що імітують дитячі малюнки, напис Фонтан порад для мам і тат

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Молодший відділ
info


У третій четвер травня українці святкують День Вишиванки. З гордістю та ентузіазмом, вдягаючи на себе це символічне та кольорове вбрання, ми демонструємо свою ідентичність, національну спадщину та культурну традицію. Це свято є не лише днем вшанування вишиванки, а й служить об’єднуючим фактором для українського народу в усьому світі.
Напередодні цього знаменного дня Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки презентувала учням 3 – 4 класів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов народознавчий мікс, за допомогою якого присутні поринули у давнину, щоб дізнатися історію виникнення вишивки, вишиванки, значення орнаментів та їх кольорів.

Читати далі.

Опубліковано в рубриці Молодший відділ, Новини
info